iletisim@ozenvernakliyat.com
Bağcılar/İSTANBUL
Adresimiz :
Bağcılar/İstanbul
Bizi Arayın :
0216 621 67 81
Bizi Arayın :
0212 446 67 61

3 Basit Adımda Nakliye Şirketi Kurmak ve Büyümek

Nakliye şirketi kurmak veya sahibi olarak şirketinizi büyütmenin yollarını arıyorsanız. Nakliye sektörünün çok fazla rekabetci olduğunu ve bu sektörde mükemmel denecek firmalar olduğunu da biliyorsunuzdur. Sizleri bu rekabetci sektörde geri düşmenizi engelleyecek bazı önerilerimiz olacak.

Bu sektördeki birçok firma gibi bazı başarılar ve başarısızlıkları görmüşsünüzdür. Başarılarınız sizi daha saygın konumlara ulaştırır başarısızlıklar ise sizi daha fazla motive etmeye yarar.

Sürekli bir şirketin büyümesi için hepimiz biliyoruz ki bu yükseliş büyük fedakarlık, özveri ve yeni şeyler öğrenmeyi gerektirir. Buradasınız çünkü rakiplerinizin çoğunun yaptığı değişimleri öğrenmek istiyorsunuz. Burada bahsedilen maddeler şirketinizin bu sektördeki değerini arttıracaktır.

Ev taşıma hizmetinizi nasıl başarılı bir şekilde gerçekleştireceğinizi öğrenmek için bu yazımızı mutlaka okuyunuz. Doğru uygulandığında hem hizmetiniz hemde müşterileriniz için faydalı bir katkısı olacaktır. İstanbulda birçok firmanın bu değişimi yaptığını gördük. Bazı nakliyeciler bu değişim sayesinde büyük başarı elde ettiler ve pazar payının büyük kısmını alıp müşteri memnuniyetini en üst seviyey ulaştırdılar.

Ancak diğer değişime adepte olamayan nakliye firmaları bu başarılardan uzak kaldılar.

Hayat kendi hatalarınızdan ve başkalarının hatalarından ders almaktan ibarettir. Yıllar içinde evden eve nakliyat işin başarılı bir şekilde yapanlar ile sorunlu bir şekilde yapanlar arasında bir uçurumun olduğunu gördük. Bazı taktikler işletmeden işletmeye değişse de aşağıdaki adımları yaparak önümüzdeki yıllarda müşteri tabanınızı, müşteri memnuniyetini, sizinle sürekli çalışan müşteri sayısını arttırarak başarılı olacaksınız.

Hadi bu adımlar neler öğrenelim

Evden eve nakliyat himetinde yapılması gereken 3 önemli adım şöyledir
 • Nakliyenin artılarını ve eksileri iyice araştırın
 • Taşıma işinin başından sonuna takip etmesi için mutlaka birini görevlendirin
 • Taşınma sürecini sürekli yeniden değerlendirin ve gerekirse süreçte değişiklik yapın

ADIM 1 : Nakliyenin artılarını ve eksileri iyice araştırın

Basitçe söylemek gerekirse nakliye işciliği her şirketin yapabileceği bir hizmet sektörü değildir. Herşeyden önce şirketinizin evden eve nakliyat hizmeti için yeterli donanım ve bilgiye sahip olup olmadığını araştırın. Piyasadaki diğer firmalara göre eksiklerinizi ve artılarınızı maddeler halinde yazın. Haftada 3 veya 5 adet evden eve nakliyat işi yapıyorsanız şirketiniz büyümeyi düşünebilirsiniz.

Evden eve nakliye işi zor bir iştir ama sizin için zor olan taşıma işleri imkansız olarak gözükmemelidir.

Evden eve nakliyat şirketi kurmanın dezavantajları

 • Nakliye taşımacılığı sürekli gözlemleme gerektiri
  Taşıma işlemlerini denetlemek için bir zaman harcamazsanız müşterileriniz gözünde iyi bir nakliye firması olmamazsınız. Pek çok firma yapabilecek iken bu denetimi gerçekleştirmez. Hal böyle olunca bu konuda çaba göstermeyen firmalar ileride nakliye hizmeti için uygun olmayacaklardır.
 • Nakliye taşımacılığı uzmanlık gerektirir
  Nakliye sektörü söz konusu olduğunda mutlaka yeni şeyler öğrenmeniz gerekir. Nakliye araç gereçleri olsun, yük asansörleri olsun bu sektöre yeni başlayan firmalar için bu adım oldukça zor olmaktadır. Fakat endişelenmeyin bu adımları doğru yapmanız için sizlere harika fikirler ileteceğiz. (sonraki maddeye mutlaka geçin)
 • Nakliye hizmetini sağlamak için kaynak gerekir
  Nakliye işi bir müşteri ile anlaşmaktan ibaret değildir. Ayrıca tüm nakliye adımları aşamalarında denetleme yapılması gerekir. Nakliye yükleme sırasında ve son nakliye aracına boşaltma aşamasında birkaç kontrol edilmesi yeterli değildir. Mutlaka tüm nakliye adımlarını takip etmesi için bir kişiyi görevlendirmeniz gerekir. Her mutlu müşteri sonrası bu kişiyi primler ile ödüllendirmelisiniz. Sadece nakliye adımlarını takip etmesi görevlendirilen bir kişinin maliyetleri size pek akılcı gelmeyebilir ama şirketiniz büyümesi için iyi referanslarınızın olmalı. Buda verilen hizmetten memnun olan müşteriler ile mümkündür.

Evden eve nakliyat şirketi kurmanın avantajları

 • Evden eve nakliyat hizmeti size iyi paralar kazandırabilir
  Nakliye işi ağır bir iştir ve birçok kişi evlerini taşımak için bir nakliye firmasına ihtiyaç duyar. Müşterilerin çoğu taşıma işi kendileri yaptıklarında kamyon kiralama, hamal tutma, yemek ve ambalajlama malzemeleri alımını hesaplayıp çok maliyetli olduğu için bir firma aramaya karar verirler.
  Tabi bir nakliye firması olarak siz bu işi devamlı yaptığınız için maliyetlerinizi en aza indirebilirsiniz. Böylece her işten daha çok para kazanabilirsiniz.
  Şunu her zaman hatırlayın : Multlu müşteri = tekrar gelen müşteridir. İşletmeniz ne kadar iyi nakliye hizmeti sunarsa çalıştığınız müşterilerin tekrar geri gelme olasılıkları o kadar yüksek olur.
 • Evden eve nakliyat sırasında kontrol sizdedir
  Büyüyen bir nakliye firması iseniz taşıma sırasında kontrollerin tamamen sizde olmasının önemini farketmişsinizdir. Müşterilerinizin taşıma işlerine karışmasına izin verirseniz, işiniz oldukça zorlaşır.
  Ve aynı gün birden fazla taşıma işi yapmak sizin kontrolünüzü azaltacağı için hoş olmayan durumlar ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Münkün olduğunca aynı güne iş almamaya çalışın. Aynı güne iş alıyorsanızda yapılan işi takip etmek için güvendiğini kişileri işin başına getirin.
 • Müşterilerinizin evini sorunsuz bir şekilde taşırsanız onların gözünde yeriniz sağlamlaşır
  Müşterilerinizin eşyalarını onlara hiç iş yükü oluşturmadan ambalajlayıp nakliye araçlarına yüklemeniz karşılıklı ilişkinizi güçlendirecektir. Hiçbir tedarikçe aynı müşteriler ile çalışıp iflas etmemiştir. Mutlu müşterilerin her zaman taşıma işleri için size tekrar geri gelme potansiyeli vardır.
 • Başarılı nakliye işleri sizin saygınlığınız için önemlidir
  Müşterilerinizin evlerin sorunsuz bir şekilde ve zamanında taşımazsanız tek hatırlayacakları sizin firmanın ismi olacaktır. İşini düzgün yapmayan hamalın, araçı kötü süren kamyon söförün ismini hatırlamayacaklardır. Tek hatırlaacakları firmanızın kötü iş çıkardığıdır.
  Bu olası sorunların önüne geçmek için nakliye hizmetinin kontrolü tamamen elinizde tutmanız en doğru yoldur. Bu kontrolü sağlamak için iyi bir ekip ile çalışmalısınız. Gerek eşya taşıma işlerini yapanlar, gerekse nakliye söförlerinizi iyi seçmelisiniz.

ADIM 2 : Nakliye sürecini tamamen takip edecek bir yetkili seçin

Ev taşıma işinin artılarını ve eksilerini öğrendikten sonra ikinci adım oldukca kolaydır. Süreci denetleyecek bir yetkili bulun.
Tek görevi müşteriler için lojistik süreçlerini yöneten bir kişiye sahip olmanız son derece önemlidir. Bu kişi sadece nakliye kamyonların yüklenmesi ve boşaltılmasında sorumlu olmayığı daha başka işler içinde sorumlu olmalıdır.

Lojistik yöneticinizin bazı ek görevleri şunlar olmalıdır
 • İyi nakliye söförlerini bulmak
 • Nakliye söförlerini değerlendirmek
 • Eşyaların yüklenmesi ve boşaltılması için müşteriler ile firma arasındaki koordinasyonu sağlamak
 • Tüm evrakların düzenlenmesi ve organize edilmesi
 • Zamanında teslimat yapılması için zaman belirlemek
 • Müşteriler ile ilk konuşup işi bağlamak

Bu pozisyondaki kişi öğrenmeye açık, nakliye sektöründen anlayan olmalıdır. Böyle bir kişiyi bulmanız sandığınızdan çok daha kolaydır. Kendi personelleriniz içinde de bu pozisyona uygun kişiler olabilir. Çoğu işletme kendi personellerinden lojistik yöneticisi bulmaktadır. Şirketlerin kendi personelleri yapılan işi iyi bilir ve kendi firmasına değer verir. Geçmişte iyi işler yaptığını bildiğiniz personellere bu yetkiyi vermek daha mantıklıdır.

Kim olursa olsun tüm lojistik süreçleri yöneten bir kişiye sahip olmak bu sürecin en önemli parçasıdır

ADIM 3 : Sürekli yeniden değerlendirin ve optimize edin

İyi bir nakliye hizmeti sağlamak için her zaman daha iyi hizmet için çabalamanıza bağlıdır. Birinci kalitede bir hizmet sizin için ulaşılabilir ise müşterilerinize ikinci kalitede bir nakliye hizmeti sunmayın.
Her zaman süreci iyileştirmenin bir yolu vardır. Boşa harcanan zamanları tespit edip , birdaha ki işinizde bu hataları yapmazsanız mutlaka size TL olarak geri dönüşü olacaktır.

Kaliteli bir hizmet verebilmek için en başta çaba göstermeniz gerekir.

Lojistik süreçlerinizi optimize etmek, müşteriler ile iletişim sorunlarını gidermek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için sürekli çalışmalısınız. Bu çalışma sayesinde lojistik konusunda daha çok uzmanlaşabilirsiniz.

Konumumuz

Adresimiz :
Bağcılar / İstanbul

Teklif İsteyin

Referanslarımız
Referanslarımız İstanbul Nakliyat firmaları arasında referanslı nakliye şirketiyiz. Referanslı Şehiriçi Nakliyat, Şehirler Arası Nakliyat şirketi ile taşın. Müşterilerimize İstanbul'da sorunsuz ve uygun evden eve taşınmayı garanti ediyoruz.
Özenver Nakliyat'ın artık müşterisi sayılırım ilk defa kullandım. Özenvar Nakliyat'ın bana sunduğu hizmet tam bir fiyat performans canavarı çıktı. İlk başta farklı bir firma seçmiştim ama evin detaylarını öğrenince yan çizdiler. Özenver Nakliyat ile görüştüm ve benim için kendilerinin en uygun firma olduğunu söylediler ben de kendilerine güvendim.
Buket Yıldız
Ev taşınmak dünyanın herhalde en stresli işlerinden biri. Ziya Bey ve ekibine gerçekten ne kadar teşekkür etsek az. İstanbul'dan İzmir'e eşyalarımızı ve hatıralarımızı hiçbir zarar vermeden, kendi eşyalarını taşır gibi taşıdılar, bizi hiç yormadılar. Kendi arlarında şakalaşarak, hiç üflemeden, bizi strese sokmadan, mükemmel bir iş çıkardılar.
Gürkan Güven
Almış olduğum hizmetten son derece memnun kaldım. İstanbul’dan Bursa’ya 13 Haziran 2021 tarihinde taşındım, son derece işlerinde başarılı ve çok yardımcı oldular. Paketleme ve yeniden montaj yapıldı, kesinlikle hiç tereddüt etmeden tercih edin mükemmel bir nakliye hizmeti verdiler. Çok memnun kaldık. Arkadaşlar işlerini hakkıyla yapıyorlar.
Ahmet Salman

Konumumuz

Adresimiz :
Bağcılar/İstanbul

Müşteri Hizmetleri

Bizi Arayın :
0532 602 24 37